AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Vee Ders.. > Dersler.. > Dersler Genel

Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir

Dersler Genel
Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir, Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir Eğitim Nedir - Öğretim Nedir - Eğitimin Tanımı - Öğretimin Tanımı - Eğitim Psikolojisi Eğitim yaşam boyu sürer Öğretim, okulda planlı, programlı yürütülür. Eğitim genişliğine bir kavramdır. Öğretim eğitimin alt kesimlerinden biridir. Eğitim zaman ve yer açısından kapsamlı, sürekli ve çok boyutludur. Öğretimde zaman ve mekan kadar öğrenci, veli ve öğretmenin beklentisi önemlidir. Öğretim güdümlüdür, planlıdır, programlıdtr,destekldir. Her türlü öğrenme eğitimin sınırları içindedir. ve Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir egitim ve ogretim arasindaki farklar, eğitim ile öğretim arasindaki fark, eğitim ve öğretim arasındaki fark, eğitim ve öğretim arasındaki fark nedir, eğitim ve öğretim arasındaki farklar nelerdir, eğitim ve öğretim nedir, eğitim ve öğretimin tanımı, eğitim öğretim arasındaki fark, eğitim öğretim nedir, eğitim öğretim tanımı, ogretim tanimi, ögretimin tanimi, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
06-03-2010 19:20 Yazan: Leyll-A
Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir

Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir

Sponsorlu Bağlantılar

Eğitim ve Öğretim Arasındaki Farklar Nelerdir
Eğitim Nedir - Öğretim Nedir - Eğitimin Tanımı - Öğretimin Tanımı - Eğitim Psikolojisi
Eğitim yaşam boyu sürer Öğretim, okulda planlı, programlı yürütülür. Eğitim genişliğine bir kavramdır. Öğretim eğitimin alt kesimlerinden biridir. Eğitim zaman ve yer açısından kapsamlı, sürekli ve çok boyutludur.


Öğretimde zaman ve mekan kadar öğrenci, veli ve öğretmenin beklentisi önemlidir. Öğretim güdümlüdür, planlıdır, programlıdtr,destekldir. Her türlü öğrenme eğitimin sınırları içindedir.


Öğrenmeler olumlu ya da olumsuzdur. Her ikisi de toplumun sosyal, politik, ekonomik teknolojik olgularından etkilenir. Her ikisi de yerel, ulusal ve uluslararası özellikler gösterir. Bu sözcükleri kesin olarak birbirinden ayırmak olanaksızdır.


Öğretim, eğitimin bir alt dilimidir. Annesinden pasta yapmasını öğrenen genç, öğrenmekle kalmayıp aynı zamanda eğitilmektedir. Böylelikle pastanın yapılmasında hangi bilgiler gerektiğini öğrenen bu genç aynı zamanda annesinin davranışlarını da kazanmaktadır.


Traktör sürücü kursuna giden bir birey, kuramsal ve uygulamalı bilgileri öğrenirken, sürücü eğitimi de almaktadır. Endüstri Meslek Lisesi elektrik bölümü öğrencisi, derslerde-çok farklı bilgiler öğrenmekle mesleki eğitim almaktadır.


Eğitim Psikolojisi


Sosyoloji biliminin ilkeleri, kuralları, eğitimin yerel, ulusal ve uluslararası işlevleri ve toplumsallaşma süreci eğitime uygulanır. Genellikle okul çevre ilişkileri, öğretmenin toplumsal görevi, okul çalışmalarını yönlendiren toplumsal etkenler, eğitimin diğer sosyal kurumlarla ilişkisi ve eğitime etki eden sosyal faktörler incelenir.
alıntı

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Plazma Tv ve LCD Tv Arasındaki Farklar Nelerdir ? SeevalKT 5n1k 0 06-10-2013 09:00
Kuvvetle Basınç Arasındaki Farklar Nelerdir UzZMaN Fizik 0 06-22-2010 23:30
Atardamar ve Toplardamar Arasındaki Farklar Bilgili Biyoloji 0 06-07-2010 14:45
Kadın ve Kız arasındaki farklar Leyll-A Bayanlara Özel 0 05-03-2010 16:51
KÜTLE VE AĞIRLIK Arasındaki Farklar UzZMaN Kimya 0 01-03-2010 18:29Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose