AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Sol Kaburga Altında Ağrı

Genel Sağlık
Sol Kaburga Altında Ağrı, Sol Kaburga Altında Ağrı Sol Kaburga Altında Ağrı sol kaburga altında ağrı neden olur - sol kaburga altında ağrınin nedenleri - sol kaburga altında ağrı tedavisi Karın şişkinliği genellikle barsakların çalışmalarında bozukluk (düzensizlik) olmasına bağlıdır ve bununda en sık nedeni irritabl barsak sendromu veya spastik kolon denilen durumdur. Bu kişilerde barsak hareketlerinde düzensizlik ve bunun sonucunda barsak çalışması bozulmuştur. Karnın sol üst kenarındaki bölgesinde gaz sıkışması oluşur ve böylece karın üst kısımlarında (özellikle sol üst ve Sol Kaburga Altında Ağrı kaburga altı ağrısı, kaburganin altinda agri, sol alt kaburga altında ağrı, sol alt kaburgada ağrı, sol kaburga agrisi, sol kaburga altı agrı, sol kaburga altı ağrısı, sol kaburga altında ağrı, sol kaburga altında ağrı neden olur, sol kaburga ağrısı nedenleri, sol kaburgada agri, sol kaburganin altinda agri, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
05-11-2010 17:20 Yazan: TUtHiii
Sol Kaburga Altında Ağrı

Sol Kaburga Altında Ağrı

Sponsorlu Bağlantılar

Sol Kaburga Altında Ağrı
sol kaburga altında ağrı neden olur - sol kaburga altında ağrınin nedenleri - sol kaburga altında ağrı tedavisi

Karın şişkinliği genellikle barsakların çalışmalarında bozukluk (düzensizlik) olmasına bağlıdır ve bununda en sık nedeni irritabl barsak sendromu veya spastik kolon denilen durumdur. Bu kişilerde barsak hareketlerinde düzensizlik ve bunun sonucunda barsak çalışması bozulmuştur. Karnın sol üst kenarındaki bölgesinde gaz sıkışması oluşur ve böylece karın üst kısımlarında (özellikle sol üst kısımda) rahatsızlık, adele spazmı, şişkinlik, ağrı (bıcak saplanır tarzda) şikayetleri meydana gelir.Ayrıca çok yağlı gıda yendiğinde de mide boşalması gecikir ve kişiler şişkinlik ve rahatsızlık hissi duyabilirler. Yiyeceklerin hızlı ve iyi çiğnenmeden yenmesi, asitli içecekler, hareketsizlik de karında şişkinlik şikayetine neden olur.Divertikülit, inflamatuar barsak hastalığı denilen durumlar (Chron hastalığı gibi) barsak kanserlerinde de karında şişkinlik oluşur. Daha önce karın ameliyatı geçirmiş kişilerde oluşabilecek barsak yapışıklıkları da karında şişkinlik yapabilir. Yani gaz ve şişkinlik yakınmaları basit hazımsızlık nedeniyle olabileceği gibi, enzim eksiklikleri, iltahaplanmalar, yapışıklık, kanser gibi değişik birçok rahatsızlıkdan da meydana gelebilir. Bu nedenle bu tip yakınması olanlar, eğer yakınmaları sürekliyse mutlaka bir doktora başvurmalı, tanı ve tedavilerinin doğru bir şekilde yapılması sağlanmalıdır.Yutulan havayı azaltmak için yemekleri küçük lokmalar halinde ve yavaş yavaş yemek gereklidir. Gaz yakınmaları diyet düzenlemesi ile geçmiyor ise antiasitler, sindirim enzimleri, karbon preperatları, barsak çalıştırıcı ilaçlar kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kuzu kaburga dolması melis-aa Dolmalar & Salatalar 0 01-12-2010 16:32
Kaburga kebap Leyll-A Kebaplar & Deniz Ürünleri 0 01-11-2010 13:21
Kaburga Kebabi TUtHiii Kebaplar & Deniz Ürünleri 0 01-11-2010 13:20
Kaburga dolması TUtHiii Etli ve Sebzeli Yemekler 0 01-10-2010 14:33
Kaburga Kebap TUtHiii Etli ve Sebzeli Yemekler 0 01-10-2010 14:23Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose