AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Sağ Taraf Göğüs Ağrısı Nedenleri

Genel Sağlık
Sağ Taraf Göğüs Ağrısı Nedenleri, ve Sağ Taraf Göğüs Ağrısı Nedenleri gogsun sag tarafinda agri, sag gogus agrisi, sag gogus agrisi nedenleri, sag gogus altinda agri, sag gögsün agrimasi, sag gögsün altinda agri, sag gögüs agrısı neden olur, sag gögüs agrısı sebebleri, sag gögüs agrısı sebepleri, sag gögüs alti agrisi, sag gögüste agri, sağ tarafta ağrı, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
05-16-2010 11:15 Yazan: shekerkisS
Sağ Taraf Göğüs Ağrısı Nedenleri

Sağ Taraf Göğüs Ağrısı Nedenleri

Sponsorlu Bağlantılar

Sağ Taraf Göğüs Ağrısı Nedenleri
göğüs kafesinde ağrı - sağ ve sol yandan göğüs ağrılarıSol tarafta Göğüs ağrısı genellikle anjina pektoris veya olmayan bir belirtisi kalp koşulu fibromiyalji denir. Angina süreli ağrı, basınç, ağırlık veya göğüs veya göğüs üzerinde arkasında oluşur uyuşma tanımlamak için kullanılır. Bu oksijen yetersiz miktar kalp kası ulaşan dolayı kaynaklanıyor. Kalp krizi veya miyokard infarktüsü bloke kan akışının kalp kas neden olmaktadır. Kalp krizi ağrısı genellikle daha anjina daha uzun sürer ve şiddetli ise gerisi azalmaz veya yapılmış anjina için etkili olabilecek ilaç alarak. Kalp krizi diğer belirtileri terleme, mide bulantısı, nefes, halsizlik, hazımsızlık veya darlığı vardır.


Sağ tarafta Göğüs ağrısı, ancak nadiren bir kardiyovasküler durumuna bağlıdır. Bu doğaya Ağrı safra kesesi sorunları ve karaciğer iltihabı nedeniyle olabilir. Sigara çekti kaburga kaslarının veya göğüs duvarı ağrıları gibi göğüs ağrısı kalp nedenleri nispeten ama ortak bile ufak belirtilerden daha yaşam pulmoner emboli veya zatürre gibi koşullar tehdit gösterebilir. Zaman ağrı göğüs belirli bölgelerde lokalize, bu bir kendini gerçekleştirmek için teşhis kolaydır ve eylemler bir doktora danışmadan daha fazla zarar görmesini önlemek sürebilir.


Rib subluksasyonu bir sağ taraflı göğüs ağrısı nedenlerinden biridir. Bu durum bunun da ağrı oluşturur kaburga, hafif bir deplasman tarafından anlamına olduğunu. Ağrı ön etrafında geri ve genellikle derin nefes kötüleşir yayılabilir. Ayrıca, üzerine eğilerek göğüs yoğun ağrı önde gelen constricts. Bazen bu durum, sık sık bile acı şey yapmadan acil tıbbi müdahale gerektirmeyen Mayıs 7 to10 gün boyunca giderir. Ancak, ağrı eğilimi uzun süre sonra bir doktor daha fazla araştırma için başvurulan gerekir sürmesini.


Sağ göğüs ağrısı karaciğer iltihabı ya da hepatit göstergesi olabilir. Bu hastalıklar genellikle karaciğer saldıran bir sonucu olarak ortaya çıkar. Hepatit iki tip olarak hastalığın süresi ile ilgili ayrı bir. Ilk kategoriyi az altı ay süren akut hepatit tarafından temsil edilir; ederken ikinci kategori altı aydan daha uzun süren kronik hepatit biridir. Hepatit genellikle bakteriyel enfeksiyonlar, alkol ve zehirli mantar, metabolik hastalıklar ve virüsler neden olur. Bu hastalık kan testi yoluyla ve bazen karaciğer bir doku örneği alarak teşhis edilir.


Göğsünün sağ tarafında ağrı da safra kesesi veya pankreas fonksiyon bozukluğu hatırlatıyoruz. Safra kesesi ve pankreas vardır organları üst karın bölgesinde yer alır. Inflamasyon vücudun bu bölümlerinde ağrı neden olabilir ki geri ön yayar. Hasta da bulantı gibi, karın ağrısı ve iştahsızlık belli ilişkili belirtilerle karşılaşabilirsiniz. Gerçek durum, sadece kan testi ve ultrason ile değerlendirilebilir. Safra taşları safra kesesi bir durumdur nerede ve kolesterol crystallizes, safra kesesi veya kolesistit ve inflamasyonu sonuçlanan bile. Bu genellikle göğüs olan akut aşamasında yukarı çıkmak net karın ağrıları izliyor. Ağrı genellikle şiddetli ve sürekli bir elektrokardiyogram görünür değişikliklere yol açar. Safra taşları da zaten koroner kalp hastalığı ve acı bir göğüs ağrısı tekrarlayan üretebilen birisi göğüs ağrıları tetikleyebilir. Safra taşları da kolayca ultrason ile tespit edilir.

Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Göğüs Kafesi Ağrısı Hakkında TUtHiii Genel Sağlık 1 04-20-2012 20:03
Bel Ağrısı Nedenleri - Bel Ağrısı Tedavisi giray41 Genel Sağlık 0 10-23-2010 04:00
Göğüs Ağrısı ve Stres ChAtlackGirlL Genel Sağlık 0 05-16-2010 11:20
Göğüs Duvarı Ağrısı Bilgili Ağrı İlk Yardım 0 12-18-2009 19:46
Göğüs Ağrısı Bilgili Ağrı İlk Yardım 0 12-18-2009 19:46Powered By vBulletin® Copyright ©2017, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose