AnadoluTayfası.Net ( ATN )
Ah dünya, sen neden böylesin.. Arada bir gülen görmesem, ölesim geliyor, ölesim..
Geri git   AnadoluTayfası.Net ( ATN ) > Sağlık Hakkında Herşey > Sağlık > Genel Sağlık

Gebelikte ağrılar nasıl giderilir ?

Genel Sağlık
Gebelikte ağrılar nasıl giderilir ?, Gebelikte ağrılar nasıl giderilir ? GAZ VE HAVA Entonoks (gaz ve havanın tıbbi adı) doğumda genellikle kullanılmakta olan yöntemlerdendir. Yüzde 50 oksijen ve yüzde 50 azot protoksid'den oluşur. Ağrıyı bastırmak yerine yarattığı gerginliğini azaltıp sakinleştirir. Metal bir kutudadır ve genellikle doğum yapacağınız hastanede kullanılır. Entonoks vücudunuza 20 saniyede karışır ve kasılmaları bir süre sonra hissedersiniz; ağrıların vücudunuzu sarmasını beklemeyin. Olumlu yanları Uygulaması kolay ve çabuk sonuç verir. Gaz ve hava kullanımında büyük bir avantaj ve ve Gebelikte ağrılar nasıl giderilir ? gebelikte ayak ağrısı nasıl giderilir, gebelikte ağrılar, gebelikte gaz agrisi nasil giderilir, gebelikte gaz ağrısı, gebelikte gaz nasıl giderilir, gebelikte gaz sancısı nasıl giderilir, gebelikte yanlarda, gebelikte yanlarda ağrı, gebelikte yanlarin agrimasi, gebelıkte gaz gıderıcı, yanlarda gaz ağrısı, yanlarin ağrimasi, hakkında bilgiler ve daha fazlasını içeriyor.. Devamını Oku...

 
12-13-2010 11:35 Yazan: UzZMaN
Gebelikte ağrılar nasıl giderilir ?

Gebelikte ağrılar nasıl giderilir ?

Sponsorlu Bağlantılar

Gebelikte ağrılar nasıl giderilir ?


GAZ VE HAVA
Entonoks (gaz ve havanın tıbbi adı) doğumda genellikle kullanılmakta olan yöntemlerdendir. Yüzde 50 oksijen ve yüzde 50 azot protoksid'den oluşur. Ağrıyı bastırmak yerine yarattığı gerginliğini azaltıp sakinleştirir. Metal bir kutudadır ve genellikle doğum yapacağınız hastanede kullanılır. Entonoks vücudunuza 20 saniyede karışır ve kasılmaları bir süre sonra hissedersiniz; ağrıların vücudunuzu sarmasını beklemeyin.

Olumlu yanları
Uygulaması kolay ve çabuk sonuç verir. Gaz ve hava kullanımında büyük bir avantaj ve hem anne hem de bebek için en güvenlir yöntemlerden. Kasılma krizini atlatmaya yardım etmesi için ağızlıkla birlikte kullanılır. Bu yöntemi kullanan bazı anneler, bunun kendilerini sarhoş gibi hissetmelerine neden olduğunu söylüyor. Muhtemelen dokuz ay boyunca Yeşilaycı olduktan sonra plesentanın yan tesiri olsa gerek! Entonoksun sonuçları, siz onunla nefes almayı keser kesmez vücudunuzdan uzaklaşır.
Olumsuz yanları
Entonoks, hafif bir ağrıkesici, bu yüzden ağrınız tam olarak geçmeyebilir. Keyifsizlik, hafif ateş ve baş dönmesi yapabilir. Ağızlığı ağzınızda tutmak dolaşmanızı engelleyebilir. Doktorunuz da sizi bilgilendirecektir.

EPİDURAL
Anestezi uzmanı bir doktor tarafından belinizin küçük bir bölümüne bölgesel olarak uygulanan anestezi. Epidural, doğum sancısı sırasında herhangi bir noktaya verilmiş olabilir, ama genellikle servikse (rahim ağzı) 5 santim olarak uygulanır. Bu çoğunlukla ağrısız doğum için en etkili yöntem, ne de olsa midenizden ayak parmaklarınızın ucuna kadar uyuşturuyor.

Olumlu yanları
Hemşire, anestezisti beklerken düzenli olarak sizi tepeden tırnağa takip eder. Kasılmalardan haberdar olursunuz ama ağrıyı hissetmezsiniz bile...
Olumsuz yanları
İlkinde olmayabilir ve mide bölgenizde biraz ağrı hissedebilirsiniz. Bu sırada ayak parmaklarınızı hala hareket ettirebilir, yardımla yürüyebilirsiniz. Ama mesanenize, boşaltım için bir katater takılmış olacaktır. Epidural yöntemde biraz sancı sürebilir, büyük bir olasılıkla da forseps ya da vakum ihtiyacı doğabilir. Siz ıkınırken bunu hissetmeyebilirsiniz. Binde bir de sinir hasarı riski olabilir, başta ya da sırtta ağrı yapabilir.

TENS MAKİNESİ
TENS 'Transkütanöz Elektrik Sinir Uyarım'ı demek. Bu küçük, taşınabilir makine (bir radyo büyüklüğü kadardır) dört yapışkan pedle arkanızdan geçerek vücudunuza bağlanır. Elektrik enerjisinden oluşan vurum, beyninizdeki sinirlere ağrı mesajı gönderir. Vurumlar, kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacak endorfin salgılaması için uyarıda bulunur. Bu nedenle doğal ağrı kesici olarak adlandırılır. Vurumların sıklığını ve dayanıklılığını, makinenin kadranı aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.
Olumlu yanları
Kullanması çok kolay ve kontrol edebilme olanağı tanır. Kolaylıkla taşınabilir. Sizin ya da bebeğinizin yanında bulunmasında sakıncası yoktur. TENS, ektra ağrı kesmek için gaz ve hava yanında da kullanılabilir.
Olumsuz yanları
Pedleri yerleştirirken yardıma ihtiyacınız olabilir ve doğum sancısının sadece erken aşamalarında yardımcı olur. Bazı anne adayları TENS'in etkisini hafif bulabilir.

İĞNEYLE UYUŞTURARAK DOĞUM
Bir tür uyuşturucuyla doğum yöntemi. Doktor kontrolünde alınan madde, beyin ve omuriliğinizdeki sinir hücreleri üzerinde etkili olur ve ağrıyı azaltır, rahatlamanızı sağlar. Entonoks'tan sonra en popüler ikinci ağrı azaltan seçenek. Hemşire ilacı kalçanızdan ya da uyluğunuzdan enjekte eder ya da bir serum içine enjekte edilerek vücudunuza verilebilir.
Olumlu yanları
Uzmanlara göre bu yöntemle ilgili en iyi şeylerden biri, uygulanır uygulanmaz işlemeye başlaması. 15 dakika içinde etkisini görürsünüz. İçerik madde, yatıştırıcıdır, bu nedenle rahatlamanıza yardım eder. Sancınız uzun sürerse dinlenme ve uyuma şansı sunar. Dozaj, doktor kontrolünde artırılabilir.
Olumsuz yanları
Ağrıyı tamamen bastıramama riski vardır ve bebeğinizi etkileyebilir. Bebeğinizin doğumdan üç gün sonra bile mayışmasının nedeni bu olabilir, emme refleksini ve memeyle beslenmeyi engelleyebili.


Sponsorlu Bağlantılar
Gitti Gidiyor..
 
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir? dBuse Bakım Güzellik 0 03-30-2011 14:43
Gebelikte Mide Yanması Nasıl Giderilir, Bitkisel Çözüm dBuse Hamilelik 0 03-26-2011 19:50
Ameliyat izi nasıl giderilir Leyll-A Genel Sağlık 0 01-03-2011 05:35
Açlık nasıl giderilir ? UzZMaN Genel Sağlık 0 12-22-2010 17:35
Yüzde ki benekler nasıl giderilir ? Leyll-A Bakım Güzellik 0 11-21-2010 01:02Powered By vBulletin® Copyright ©2016, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.

ShevKose